Saç Simülasyonu


SAÇ SİMÜLASYONU NEDİR?

Saçlarda seyrelme veya saçların tamamen kaybı hem bayanların hem de beylerin orta sorunu olup kişinin kendine olan güvenini ve mutluluğunu olumsuz yönde etkileyen çok yaygın bir sorundur. Bu sıkıntıyı yaşayan bir çok kişi saç ekimini düşünmekte fakat  donör  bölgede yetersiz folikül sayısı olması nedeniyle saç ekimi yaptıramamakta , veya yaptırsalar dahi çok başarılı sonuçlar alamamaktadır. İşte tam bu noktada saç  simülasyon işlemi devreye girmekte ve yaklaşık 1 saatlik süre sonunda bu sorunu tamamen çözmektedir. Saç ekiminde işlem sonrası 1 yıl gibi bir süre beklemek gerekirken saç  pigmentasyonunda  1 saat gibi kısa bir sürede yeni bir görünüme kavuşmak mümkündür. Saç Simülasyonu da denilen saç  mikropigmentasyon  tekniği özel simülasyon boyaları ile kafa bölgesinde epidermal seviyede gerçekleştirilen doğal görünüme çok yakın sonuç veren bir kalıcı makyaj işlemidir. Hiç saçı olmayan ya da kafasında lokal saç kalmış kişilerin devamlı olarak çok kısa saç kullanmaları şartıyla kafa derisinde saç kökü varmış görüntüsünü kazandırmak temel amaçtır. Ancak saçları seyrek olarak çıkan kişilerin saç diplerine sıkılaştırma görüntüsünü vermek şeklinde uygulama da yapılabilmektedir. Oldukça doğal bir görüntü vermesi nedeniyle tüm dünyada tercih edilmektedir.

SAÇ SİMÜLASYONU KİMLERE YAPILABİLİR?

Kısmi veya tamamen saç kaybı problemi yaşayan tüm bay ve bayanlarda, - Alopesi hastalarında, - Eski saç ektirme yöntemi olan FUT tekniğinden sonra kafa derisinde gözüken boşluklarda, - Skar doku üzerinde, - Kemoterapi tedavisi sonucunda saçlarını kısmen veya tamamen kaybetmiş kişilerde, - Saç ekimi uygulaması sonrası, alınan saç kökü bölgesinin seyrekleştiği alanlarda - Saç ekimi uygulaması sonrasında folikül yetersizliği nedeni ile ekim alanının seyrek göründüğü durumlarda saç simülasyonu mükemmel bir çözüm alternatifidir.

UYGULAMA NASIL YAPILMALIDIR? UYGULAMA SÜRESİ NE KADARDIR?

Saç simülasyon işlemi  patentli olan roller uçlar ile yapılmalıdır. Bu roller uçlar saniyede 150-180 kere saç köküne girip çıkabilmekte ve özel saç simülasyon boyaları sayesinde doğala en yakın görünümde sonuçları garanti etmektedir. Kişinin ömrü boyunca taşıyacağı saç mikropigmentasyon uygulaması sıradan dövme boyaları kullanan dövmecilere yaptırılacak bir uygulama değildir. Piyasada bu işlemi olması gerektiği gibi patentli roller uçlar yerine tekli iğne veya yüz bölgesi için geliştirilmiş olan manuel rollerlarla yapan kişiler bulunmaktadır. Tekli iğne ile bu işlem yapıldığında yaklaşık 8-10 arasında sürmekte ve bu da hasta için çok acılı bir süreç anlamına gelmektedir. Ayrıca tekli iğne ile çalışıldığında her seferinde aynı derinliğe inilmesi mümkün olmadığı için bazı yerlerde koyu bazı yerlerde çok açık renkler oluşmakta ve de bu da doğal görüntüyü imkansızlaştırmaktadır. Oysa ki bu patentlii roller sistem ile max. 1 saatlik zaman diliminde, acı hissi çok az olacak şekilde her bölgede aynı derinliğe inilerek çok doğal görünümlü uygulama yapılabilmektedir. Uygulama öncesinde bölgeye tatbik edilecek uyuşturucu bir kremin 15-20 dk arası bekletilmesi yeterli olmaktadır.

UYGULAMANIN KALICILIK SÜRESİ NE KADARDIR?

Patentli roller sistem ve özel saç simülasyon boyaları ile uygulandığında 3- 5 yıl arası kalıcılık süresi bulunmaktadır. Eğer ki bu işlem orijinal saç simülasyon boyaları yerine dövme boyaları veya diğer kalıcı makyaj boyaları ile uygulanırsa zaman içerisinde renkte değişme (mavileşme veya kızıllaşma) riski bulunmaktadır. Saç simülasyon boyarında özellikle ömür boyu kalıcılık olmaması hedeflenmiştir. Çünkü ilerleyen zamanla birlikte kişilerin saçlarının da beyazlayacağı göz önüne alındığında 3-5 yıl sonra işlem o gün ki saç tonuyla birebir aynı olacak şekilde yenilenmelidir.

HER SAÇ RENGİNDE UYGULAMA YAPILABİLİR Mİ?

Saç simülasyon boyaları farklı 9 tondan oluşmaktadır. Kişinin kendi saç kök rengine en yakın renk bu boyaların karışımı ile uzman tarafından kolaca elde edilebilir.

SAÇ SİMÜLASYON İŞLEMİNDEN SONRA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSULAR NELERDİR?

Uygulamadan hemen 2 saat sonra kişi duş alabilir. 10 gün boyunca hamam, sauna, yüzme havuzu ve güneş banyosundan kaçınmak gereklidir. Yine 10 gün boyunca sabah ve akşam birer kere uygulama yapılan bölge Bepanthen tarzı bir krem ile nemlendirilmelidir.

  • Tweets