Soru Cevap

Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanır ?

Lazer epilasyon göz kapağı ve göz çukuru dışında tüm bölgelere uygulanabilir.

1 Seans yeterli midir ?

Yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte kıl kökünün %30-70 dinlenme dönemindedir. Lazer epilasyon tedavisi sadece uygulanan bölgedeki büyüyen tüylerin köklerini tahrip etmektedir. İstirahat halindeki kıl kökü lazerden etkilenmez. Bu yüzden bölgeye göre değişmekle birlikte 6-8 hafta sonra tekrarlayan tedaviler gerekmektedir. Çoğunlukla 6-8 hafta arayla yapılan 4-6 seans tedavi yeterli olmaktadır. Bu yolla %70-95 oranında kıl folikülündeki azalma başarılı kabul edilmektedir. Seanslar yüz bölgesinde 4-6 hafta- vücut bölgelerinde 6-8 hafta arayla yapılmalıdır.

Lazer epilasyon uygulaması ne kadar sürer ?

Lazer epilasyon uygulaması yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Büyük alanlar ortalama 1-2 saat sürebileceği gibi, koltuk altı, bıyık, çene gibi küçük bölgeler 5-10 dakika sürede tamamlanmaktadır.

Yaz aylarında tedaviye ara verilmesi gerekir mi ?

Kliniğimizde MeDioStar Diode Lazerde bulunan bilgisayar sistemi sayesinde kişinin cilt rengine göre yapılan ayarlamalar ile bronz tenlilere uygulama yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Bu nedenle yazın hiç bir ara verilmez. Uygulama öncesi ve sonrasında 2-3 hafta süreyle solarium veya bronzlaşmak amacıyla güneşe çıkılmaması yeterlidir.

Seans aralarında çıkan kıllara ne yapılmalıdır ?

Lazer epilasyon sonrası dökülmeyen kıllar kesinlikle iplik, cımbız, ağda, epilatör ve benzeri yöntemlerle alınmamalıdır. İki seans arasında çıkan kıllar makasla kesilebilir veya jiletle temizlenebilir.

Erkeklere lazer epilasyon uygulaması yapılır mı ?

Söz konusu istenmeyen tüyler olduğunda bayanlar kadar erkekler de lazer epilasyon yaptırmaktadır. En fazla tercih edilen bölgeler sakal üstü, kaş arası, ense, boyun, ellerdeki tüyler, sırt, omuz ve göğüstür. Lazer epilasyon yöntemiyle ortalama 5-8 seans gibi bir süreçte sonuç alınabileceği gibi uygulama 2-3 seans yapıldıktan sonra bırakılarak, kılların seyreltilmesi ve daha zayıf hale getirilmesi mümkündür.

Batık kıllara lazer epilasyon uygulanabilir mi ?

Batık kıllar için en uygun metod lazer epilasyondur. Lazer epilasyon sonrası kıllar azaldıkça batık sorunu düzelecek ve cilt pürüzsüz hale gelecektir.

Hormonal bozukluğu olan lazer epilasyon yaptırabilir mi ?

Hormonal bozukluğa bağlı aşırı kıllanma veya erkek tipi kıllanmada ilaç tedavisi ile kombine lazer epilasyon tedavisi yapılmalıdır. Hormonal bozukluğu olan kişilerde genellikle seans sayısı normale göre daha fazla olur.

Sonuçlar kalıcı mıdır ?

Dünya üzerinde milyonlarca kişi lazer epilasyon ile istenmeyen kıllardan kurtulmak için lazer epilasyon tedavisi görmektedir. Uygulama yapılan bölgede tedavi sonucunda ortalama %70-95 oranında kılın yok olması epilasyonu başarılı kılmaktadır. Ancak yapılan araştırmalara göre cilt ve kıl profili ideal olsa da %3-5 oranında insan ne yazık ki lazer epilasyondan minimum düzeyde etkilenmektedir. Ayrıca beyaz kıllar renk pigmenti içermediğinden lazer epilasyondan etkilenmez. Kızıl ve sarı kıllar da minimum düzeyde etkilenir.

  • Tweets